Przetwórstwo tworzyw sztucznych

Oferujemy produkcje detali z tworzyw sztucznych.

Pracujemy na tworzywach należących do grup: PP, PE, PA, POM, ABS. Oferujemy wytwarzanie elementów metodami wtryskowymi i metodą termoformowania. Pracujemy na formach powierzonych i własnych. Możemy wykonać formę wtryskową pod nowy detal zlecony przez klienta. Formy wykonujemy sami i dlatego czas realizacji od zamówienia do uruchomienia produkcji finalnego detalu jest relatywnie krótki.

Posiadamy wiele własnych form wtryskowych na detale dla branży elektrycznej, takich jak osłony silników elektrycznych, różnego rodzaju wentylatorów i przewietrzników. Prowadzimy także produkcje elementów dla branży obuwniczej i automatyki bramowej.

Tworzywa na jakich pracujemy:

Formowanie wtryskowe

Formowanie wtryskowe to technika formowania tworzyw sztucznych polegająca na wtryskiwaniu stopionego tworzywa do formy, w której płynne tworzywo zastyga (zestala się) w tzw. wypraskę (kształtkę). Formowanie wtryskowe (w skrócie: wtrysk) jest cyklicznym procesem przetwórstwa tworzyw sztucznych w postaci granulatu.

Więcej


Przetwarzanie poliuretanu

Elementy formowane, odlewanie z poliuretanu wytwarza się w maszynie w wyniku mieszania
i reakcji chemicznej komponentów A i B. Zakres twardości poliuretanu dobiera się zawsze indywidualnie do danego projektu detalu. Ta metoda jest stosowana najczęściej do produkcji spodów obuwniczych i uchwytów rączek.

Więcej


Termoformowanie próżniowe

Termoformowanie to nazwa procesu technologicznego, w którym ze sztywnych folii lub płyt, podgrzanych wstępnie do określonej temperatury bliskiej temperatury mięknienia (charakterystycznej dla danego tworzywa), formuje się produkty o określonych kształtach. Stosunkowo wysokowydajne przetwórstwo sprawia, że termoformowanie jest szeroko wykorzystywane w produkcji wyrobów wielkogabarytowych. W zależności od oferowanych rozwiązań technicznych i zakresu oprzyrządowania istnieje możliwość prowadzenia zarówno produkcji jednostkowej (prototypy) jak i masowej.

Więcej

Znajdz nas na: